Praca w Anglii

Anglia jako pierwszy kraj zniosła obowiązek ubiegania się o pozwalanie na pracę w dniu przystąpienia Polskich do struktur Unii Europejskiej, tj. 1 maja 2004. Skutek był natychmiastowy, w pierwszych latach na Wyspy wjechało do pracy nawet milion naszych rodaków.
Obecnie Anglia cieszy się nieco mniejszym zainteresowaniem śród Polaków szukających praca za granicą. Powodów jest kilka: mniej miejsc pracy, średnie zarobki jak na jeden z największych krajów UE, stosunkowo długi dystans od Polski, większe wymagania w tym językowe stawiane przez pracodawców.

Anglia nadal narzeka na brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, szczególnie brakuje do pracy opiekunek osób starszych, w tym opiekunek środowiskowych. Domy opieki zatrudniają nawet osoby bez kwalifikacji, jedyny warunek to znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Wciąż sporym zainteresowaniem zajmuje się praca sezonowa w Anglii. Pracodawcy angielscy chętnie zatrudniają Polaków do praca przy zbiorach truskawek, jabłek czy szparagów. Ponadto na brak ofert pracy nie będą narzekać operatorzy maszyn specjalistycznych CNC, kierowcy ciężarówek czy wykrawacze, rzeźnicy mięsni. W tych branżach Anglicy od lat brakuje rąk do pracy.

Aktywne poszukiwanie sztuki liczy na nie zwężaniu się wyłącznie do przeglądania ofert, jednak wykorzystywaniu z grubszego wachlarza sposobów, które posłużą kandydatowi w przyjechaniu do ewentualnego właścicielu oraz zwiększą jego perspektywy na odnalezienie zatrudnienia. Warto brać po parę technik jednocześnie, nie sprowadzając się tylko do samej. Znacząco że wówczas poprawić swoją sytuację oraz rozszerzyć ilość rozmów kwalifikacyjnych.

Istotnym fragmentem w pisaniu swojej kandydatury na rynku działalności jest nawiązanie kształtowania domowej domowej wartości. Działa tutaj przede każdym o zrobienie naszego obrazu, jako profesjonalnego pracownika, zawiadomienie o zdobytym wykształceniu, doświadczeniu, posiadanych kompetencjach i nawiązanych sukcesach.

Zarobki w Anglii
W Anglii obwiązuje stawka minimalna (dla osób powyżej 21 roku życia) w wysokości 6,19 funta/h brutto.

Leave a comment